Колапс будівельної галузі, нові «Еліта-Центри» та подорожчання житла вдвічі — чого ще чекати від «антиолігархічного» законопроєкту

Як стaлo відoмo пoртaлу site, 1 липня 2021 рoку Вeрxoвнa Рaдa підтримaлa у пeршoму читaнні зaкoнoпрoєкт № 5600 «Прo внeсeння змін дo Пoдaткoвoгo кoдeксу Укрaїни тa дeякиx зaкoнoдaвчиx aктів Укрaїни щoдo зaбeзпeчeння збaлaнсoвaнoсті бюджeтниx нaдxoджeнь». Йoгo ініціaтoрoм стaв Кaбінeт Міністрів Укрaїни. Зaкoнoпрoєкт пeрeдбaчaє підвищeння пoдaтків мaйжe у всіx сфeрax eкoнoміки. В уряді ввaжaють, щo зміни дoпoмoжуть збирaти дo дeржaвнoгo бюджeту дoдaткoвo 50 млрд грн щoрoку.

Зaкoнoпрoєкт у ЗМІ нaзвaли «aнтиoлігaрxічним», «aнтиaxмeтівським». Дoкумeнт прoпoнує зoкрeмa підвищити рoзмір рeнти нa видoбутoк зaлізнoї руди, запровадити акцизний податок возьми електроенергію, вироблену з сонячних та вітрових електростанцій, бери чому спеціалізуються компанії, що належать Рінату Ахметову. Следовать даними українського журналу Forbes, його статки менш ніж после рік зросли майже втричі, станом бери травень 2021 року становили $7,6 млрд. Підприємець традиційно очолив отнесение к категории найбагатших українців. Однак, крім великого бізнесу, законопроєк № 5600 зачіпає інтереси малих та середніх підприємств. Серед положень, що викликають суперечки, підвищення податків із продажу нерухомості. 

Які зміни пропонує законопроєкт

18% держи продаж третьої квартири

Згідно із чинним Податковим кодексом України (ПКУ), під пора продажу квартири, будинку чи ділянки без- частіше, ніж раз получай рік та за умови, що нерухомість перебуває у власності більше 3-х років, українцями сплачується лише в области 1% до Пенсійного фонду та труд. За об’єкт, яким володіють менше 3-х років, нежто якщо протягом року власник продає кілька квартир, податок зростає: з кожної угоди додатково збирають 5% податку получи доходи фізичних осіб і 1,5% військового збору.

Законотворці хочуть кооп 18% податку із доходів, отриманих від продажу третього та наступних об'єктів нерухомості протягом року. Також від продажу другого та наступних об’єктів, що перебувають у власності менше 3-х років. Совершенство 1% держмита і 1,5% військового збору. Тобто в результаті виходить 20,5%. Якщо помещение коштує $100 тис., державі доведеться сплатити більше $20 тис. 

ПДВ исполнение) вторинного ринку

Законопроєкт пропонує врезать 20% податку на додану вартість в перепродаж об'єктів нерухомості. Це начебто повинно закрити можливості спекуляцій к юридичних осіб. 

Нині податок платять тільки по (по грибы) перший продаж (від підрядника замовнику). В ціну квартири ПДВ вже закладений. Дехто знаходить способи заощадити покупцям під момент оформлення договору купівлі-продажу цих 20%. Просто так схеми інвестування через ФФБ і КУА звільнені від ПДВ, тому забудовники можуть оптимізувати податки. Пользу кого всіх наступних продажів (вторинний ринок), незалежно від термінів, в ПКУ встановлена пільга, звільнення від сплати. Наприклад, замовник придбав нерухомість вслед за 500 тис. грн, а інвестору продає вже из-за один млн грн. Ця різниця в 500 тис. грн за один прием ПДВ не обкладається, следовать першу покупку фізичною особою платити никак не треба. Таку поблажку Міністерство фінансів пропонує скасувати. 

У пояснювальній записці сказано, що це забезпечить «рівні умови ведення бізнесу угоду кому) всіх учасників ринку житла враховуючи, що в умовах ринкової економіки ціни в житло формуються з урахуванням попиту та пропозиції». ПДВ виникає лише в юридичних осіб. Отже сплачувати 20% будуть, наприклад, фірми, які придбали квадратні метри у забудовника ли іншої особи і потім перепродають цю нерухомість. Припустимо, компанія придбала у забудовника квартиру вслед за один млн грн. Отже, враховуючи податок, у разі перепродажу ціна зросте после 1,2 млн грн. Якщо перша фірма продаватиме нерухомість другій, а та — наступній, сплачувати ПДВ необхідно если з кожної операції, доки власником малограмотный стане фізична особа.

Пільги с целью державних програм

Виняток залишається исполнение) операцій із першого постачання доступного житла та нерухомість, що будується із залученням державних коштів. Вони, як і раніше, звільняються від оподаткування.

У документі також прописане звільнення від ПДФО получи и распишись доходи, отримані у вигляді часткової разве повної компенсації відсоткових пруд, яка виплачується в рамках державної програми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом. 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.