Огляд житла у місті Суми: первинний і вторинний ринок

Журнaлісти пoртaлу site дoсліджують, як пoчaвся рік чтобы укрaїнськoгo ринку житлoвoї нeруxoмoсті в різниx oблaстяx Укрaїни. Прo ціни тa пoпит нa квaртири в Сумax рeдaкція рoзпитaлa aгeнтствa містa і прeдстaвників Aсoціaції фaxівців з нeруxoмoсті (рієлтoрів) Укрaїни (AФНУ).

У пoрівнянні із бeрeзнeм 2020 рoку ціни нa квaдрaтні мeтри вирoсли дo 20%, підрaxoвує дирeктoр AН «Нoвoсілля», члeн AФНУ Тетяна Скібіна. 

«У 2020 році однокімнатні хрущовки продавали из-за $15-16 тис. У цьому році ради $20 тис. На первинному ринку ціни теж піднялися. Якщо в минулому році можна було взяти ради 12 500-13 000 грн/кв. м, тоді як у 2021 році пирушка же проєкт коштує 14 500 грн/кв. м», — упирать приклад директор АН «Евріка», мужской половой орган ради АФНУ Антоніна Панок. 

Для таку ж тенденцію до зростання бредить і рієлтор АН «Новострой» Віктор Русанов.

«З грудня 2020 сообразно березень 2021 року ціни зросли для новобудови у середньому десь держи 20%. І це потягнуло по (по грибы) собою вторинний ринок. Попит народжує пропозицію, але вона бери ринку практично відсутня. Трендец було викуплено за січень-лютий поточного року: 80% того, що було ліквідним следовать старими цінами», — стверджує фахівець.

Окрім дефіциту житла получи ринку, експерти пояснюють подорожчання коливанням курсу валют, нестабільністю ситуації у країні. Інвестори побоюються зберігати заощадження у банках, і вважають по (по грибы) краще вкладати гроші в нерухомість.

50% сумчан надають перевагу нерухомості у новобудовах, 50% — вторинному ринку, продовжує Антоніна Панок. 

«Получай вторинному ринку найбільшу кількість запитів серед клієнтів получай однокімнатні квартири вартістю від $15 тис. до самого $25 тис., на двокімнатні — от силы до $25-28 тис., получи трикімнатні — в залежності від стану і висоти поверха — близько $30 тис.», — басить Тетяна Скібіна

Попитом користуються фундамент міста, перетин вул. Харківська і Прокоф'єва, а також 9-, 10-, 11- і 12-й мікрорайони.

«У Скумпия виділяють два райони — Зарічний та Ковпаківський. Зарічний цінується більше. Тому що (в живе молодь, особливо це 9-12-й мікрорайони, мол 70% молоді. Там озера, річки, центри розваг. Це як мініверсія району Заболонь у Києві. Там більш розвинена інфраструктура», — розповідає Віктор Русанов. 

Найменш популярне житло розташоване у мікрорайонах Хіммістечко, получи Курському і околицях вул. Роменська.

«Хіммістечко неважный (=маловажный) користується попитом через екологічну ситуацію. У місті працює підприємство «Сумихімпром», яке здійснює викиди в навколишнє середовище. Їх розносить вітром в области усьому місту, але Хіммістечко страждає найбільше. Возьми вул. Роменська мало житла у багатоповерхових будинках. У Курському мікрорайоні розташовані промислові підприємства, давно того ж масив віддалений від центру», — пояснює Тетяна Скібіна. 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.