Підвищення податку на угоди з нерухомістю: до кого в кишеню залізе уряд?

 Кaбінeт міністрів плaнує зaпрoвaдити дoдaткoвий прoгрeсивний пoдaтoк нa купівлю/прoдaж нeруxoмoсті. УНН рoзбирaвся, чим мoжe зaгрoжувaти ця ініціaтивa.

Урядoвий прoeкт зaкoну прo внeсeння змін дo Пoдaткoвoгo кoдeксу Укрaїни та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень містить норму для запровадження податку для тих, хто продає нерухомість частіше, ніж двічі в рік. Торкнеться це угод з продажу квартир, дач та котеджів, земельних ділянок, гаражів та інших побутових споруд.

Сенситограмма оподаткування для цієї нерухомості виглядатиме наступним чином: перша ублажение — 0%; друга — 5%, а третя і усі наступні — 18% податку з суми угоди. А решта об’єктів, що приставки не- підпадають під вказані категорії, обкладатимуться 18-відсотковим податком вже нате другій за рік угоді.

Наразі перша из-за рік угода не оподатковується, а починаючи з другої угоди сплачується 5%. (на)столь(ко) само 5% сплачується, якщо хауз чи будинок перебували у власності менше трьох років по моменту продажу.

Думка експертів

Получи думку експертів, перейти в тінь та занизити вартість нерухомості отнюдь не вдасться.

“Нелегально действительно не зможуть працювати, тому що оформити необхідно целое за домовленістю, бо це державний реєстр, інакше ви отнюдь не будете власником квартири. Сиречь, нелегальність тут виключається. Здесь більше питання щодо дотримання прав людини, щоб приставки не- було якоїсь нерівності. Одесную в тому, що в такий спосіб человеки складають свої кошти исполнение) збереження не в банк, а в нерухомість. І, по всем видимостям, що прийде такий фаза, що ці квартири будуть продавати. Якщо, наприклад, 56 квартир продавати вдоль 2 на рік, то це розтягнеться получи и распишись 25 років. Тобто, господар безлюдный (=малолюдный) доживе. І, як-то кажучи, (в переплутали кобилу і воза. Якщо питання в тому, щоб винести з тіні штырь ці приховані доходи, і стягнути з них податок, в таком случае мені здається, що це – маловыгодный найкраща пропозиція, хоча вона має опцион на життя”, — вважає шеф Аналітично-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.

Сверху його думку, ця урядова ініціатива спрямована саме получи и распишись пошук прихованих доходів громадян. Сергієнко впевнений, що по ініціатив запровадження нових податків та додаткових платежів чи обмежень стосовно нерухомості слід ставитися з обережністю та продумано, адже якщо мало-: неграмотный врегулювати усе — це може зачепити, зокрема, пенсіонерів, які мали хороші заробітки, а тепер змушені продавати надбане, аби вижити бери пенсії.

Експерт Едуард Бразас теж вважає, що урядова ініціатива спрямована получай пошук додаткових доходів, але вже далеко не фізичних осіб, а забудовників.

“Ця "річ“ може відбитися получи доходах забудовників, які оптимізували свої продажі чрез переоформлення квартир на фізичних осіб ще получи етапі будівництва, і потім продавали без- квартири від забудовника, а продавали від фізосіб. Тобто, билль спрямований на цю цільову групу, і це, следовать великим рахунком, відіб’ється никак не на цінах, а на їхніх доходах. Приближенно, це зрівняє їх базу оподаткування з тими забудовниками, які без- використали цю схему оптимізації, а продавали від юридичних осіб інвестиційні компетенция”, — вважає експерт з нерухомості.

Получи и распишись думку Бразаса, на кінцевій вартості така урядова ініціатива безграмотный відобразиться — не варто очікувати стрибка цін, разве ж спроб заниження офіційної вартості задля мінімізації податку, адже діє компания оцінки нерухомості.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.