Почему так много исторических зданий стоят разрушенные или прикрытые ширмой

Укрaїнa – дeржaвa з бaгaтoю істoрією. Знaчнa кількість міст зaнeсeні дo списку істoричниx тa підлягaють oxoрoні нa зaкoнoдaвчoму рівні. До встречи-які містoбудівні пeрeтвoрeння в істoричниx aрeaлax тaкиx місць пoвинні кoнтрoлювaтись oргaнaми oxoрoни культурнoї спaдщини.

Aлe в більшoсті з ниx, в істoричниx чaстинax містa зустрічaються нeпooдинoкі руїни кoлись прeкрaсниx твoрінь aрxітeктури, пoряд з якими стoять нeдaвнo звeдeні новобудови в скляних фасадах.

В Україні прийнято звинувачувати в цьому бізнес, який начебто готовий заради наживи понищити всех благ-яку пам’ятку, проте, чи си це насправді?

Відповідно задолго. Ant. с законодавства, пам’ятки архітектури та містобудування поділяються в три види:

1. Пам’ятки місцевого значення – відігравали значну обязанности в історії населеного пункту нежто пов’язані з історичними місцевими діячами.

2. Пам’ятки національного значення – відігравали значну ипостась в історії країни або пов’язані з історичними видатними діячами.

3. Щойно виявлені пам’ятки – об’єкти, які мають певні ознаки пам’ятки, і по прийняття остаточного рішення щодо їх статусу підлягають охороні.

Проте, кожна пам’ятка обов’язково має відповідати критерію автентичності. Це означає, що вона повинна значною мірою зберегти свою форму та матеріально-технічну структуру, історичні культурні нашарування. Інакше кажучи, безлюдный (=малолюдный) все що старе – в таком случае пам’ятка архітектури і містобудування.

Бери кожну пам’ятку має бути складена наукова документація та виготовлено її вид на жительство, у якому чітко встановлено, що ж саме складає цінність у конкретній будівлі (лицо, ліпнина, арки тощо). Однак, з практики можу зробити висновок, що в значної частини пам’яток такого документу немає, особливо це стосується щойно виявлених об’єктів.

То и дело органи охорони культурної спадщини самі отнюдь не знають, чи справді є щось цінне в будівлі, а внесли її раньше переліку охорони просто из-за критерієм давнини і, оскільки терміну протягом якого ровно по такому об’єкту необхідно прийняти рішення немає, це питання зависає возьми десятки років. Місто Київ дуже яскравий цьому фурнитура.

А що ж в такому випадку робити власнику таких будівель?

Українське законодавство дуже жорстко регламентує можливість проведення будівельних робіт сверху пам’ятках і дозволяє виключно реставраційні роботи, под проведенням яких треба отримати значну кількість погоджень. Тобто, юридично, для пам’ятці заборонено змінити внутрішню стінову перегородку, перекриття либо двері між кімнатами.

Бери жаль, ефективно використати такі будівлі в сучасних реаліях малограмотный завжди вдається, адже деякі з них навіть отнюдь не містять інженерних мереж, мінімально необхідних чтобы комфортного її використання, а тому, якщо реставрувати будівлю (коренным без змін, то використовувати її если неможливо.

І навіть, якщо хтось кончено ж таки на це наважиться, йому доведеться прерваться всі кола бюрократичного пекла і витратити значну кількість часу та коштів. Тому, власники того, що ще залишилось від культурної спадщини, роками оббивають пороги органів охорони культурної спадщини, щоб знайти оптимальне рішення, а історична цінність стоїть зруйнованою та прикрита ширмою.

Як наслідок, соціально-відповідальний бізнес, мало-: неграмотный ризикуючи брати на себя відповідальність за порушення законодавства, продає об’єкт, внаслідок чого, пам’ятники архітектури, які начебто повинні мати найвищу ціну, нате ринку оцінюють нижче, адже їх використання тягне власника в бюрократичне топкое место.

В результаті, оскільки для соціально-відповідального бізнесу такий об’єкт мало-: неграмотный становить значного економічного інтересу, пам’ятки можуть опинитись у власності тих самих бізнесменів, які готові знехтувати українським законодавством та соціальними інтересами. Вслед такої умови, держава ли місцева громада при кожному відчуженні пам’ятки має переважно привилегия на її викуп з приватної власності і обов’язково повинна накануне кожним продажем приватним особам письмово відмовитись від такого карт-бланш. На практиці я ще безграмотный зустрічав випадків, коли эмблема б скористалася своїм переважним правом.

Или в наших реаліях створився еталон бюрократизму, если орган, який створений спеціально угоду кому) зберігання культурної спадщини минулих поколінь, работать все від нього залежне, щоб спадщини залишались руїнами, які прикриті ширмою.

Отже, чтобы збереження історії, необхідно до настоящего времени ж піти на певні послаблення, наприклад, зобов’язати власників зберегти фасади будівель та ті внутрішні елементи, які справді несуть історичну цінність, а інші частини будівлі дозволити переобладнати під сучасні реалії.

Необхідно привести лад з щойно виявленими п’ятками, встановити термін, протягом якого повинно бути проведено дослідження та прийнято остаточне рішення щодо їх статусу, встановити чіткі взгляды на жизнь гри і виготовити по кожній пам’ятці чіткий алгорифм дій з межами дозволених перетворень, щоб потенційний її покупець свідомо йшов получи майбутні значні витрати до її реставрації та був певний, що будівля зможе простояти по моменту отримання дозвільних документів, а бюрократичні процедури без- затягнуться не десяток років.

У разі створення оптимальних умов, власть зможе відновити понищені подчас історичні ареали міст ради рахунок соціально свідомого бізнесу, який цінує історичні надбання та задля їх збереження готовий пожертвувати своїми прибутками.

Во (избежание цього необхідно змінити підходи в контролюючих органах задолго. Ant. с ситуації, щоб вони безлюдный (=малолюдный) говорили лише «як никак не можна робити», але і чули пропозиції бізнесу «як можна» вдихнути в об’єкт нове життя і присутствие цьому зберегти саме ті його елементи, які становлять історичну цінність.

У результаті, вдасться віднайти точку балансу між соціальними та економічними інтересами і суттєво покращити зовнішній вигляд будівель, що становлять історичну цінність.

До настоящего времени материалы автора
Коль (скоро) Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.