Сoкрaщeниe продаж первички и инвестиций: чего происходит на строительном рынке

Будівeльнa гaлузь тa ринoк нeруxoмoсті стaли oдними з тиx сфeр, які нe oминули нaслідки тривaлoгo кaрaнтину. 

Зa дaними Дeржaвнoї служби стaтистики, oбсяги будівництвa в Укрaїні знизилися щoнaймeншe нa 7% зa пeрші п\’ять місяців бурeмнoгo 2020 рoку, у пoрівнянні з aнaлoгічним пeріoдoм минулoгo рoку, a oб\’єм кaпітaльниx інвeстицій у будівeльну сфeру впaв мaйжe нa 36% у пeршoму кварталі. 

Найбільше стагнацію ринку возьми собі відчули компанії, що займаються будівництвом житлової нерухомості: майданчики завмерли ли обмежили роботу, у відділах продажу из чего явствует малолюдно.

Читайте також – Обмеження зарплат чиновників: Зеленський і суддя Вовк – из-за. Це їх не стосується

У березні-травні переважній більшості забудовників довелося суттєво уповільнити темпи нежто навіть зупинити будівництво об\’єктів. В першу чергу це из этого следует наслідком того, що деловито всі девелопери фіксували падіння продажів нате 40-80% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Причини зниження попиту возьми житло зрозумілі: хвилювання, спричинене світовою пандемією коронавірусу. 

Оптимізму покупцям і забудовникам безграмотный додавали і гучні дефолти, пов’язані із новобудовами Аркади та Укрбуда. Тривожні економічні прогнози, що лунають звідусіль ранее кілька місяців поспіль, никак не сприяють довгостроковому плануванню, а отже потенційні покупці житла очікувано відкладали великі придбання. 

Окрім наслідків карантину, получи и распишись ринок новобудов також вплинув процес “реформування” ДАБІ, що призвів перед правового та операційного паралічу цього органу. Ще накануне початку активної фази карантину, кількість квадратних метрів, які були введені в експлуатацію вдоль Україні у першому кварталі, знизилась сверху 22% у порівнянні з 2019 роком.

Яскраво це прослідковується в столиці, мол показник введеного в експлуатацію житла  в першому кварталі  2020 року був вдвічі менший ніж из-за аналогічний період торік. 

Читайте також – У Сороса і світове озверело тепер вірять не тільки таксисти, але і Зеленський. Це біда

Неможливість отримати дозволи получи будівництво, сертифікати готовності, невизначеність путем пандемію призвели до різкого скорочення активності сверху ринку. А це в свою чергу призвело перед суттєвого зменшення ліквідності забудовників. 

Невизначеність також вплинула нате темпи будівництва комерційної нерухомості. Великі міжнародні гравці бери тлі глобальних викликів заморозили фінансування всіх проєктів в Україні.  Локальні ж девелопери маловыгодный бачать суттєвих ризиків і повністю відновили роботу соответственно поточних проєктах.

Якщо дивитись получай основні категорії будівельних матеріалів, в таком случае за даними  “Ковальської”, обсяги замовлень товарного бетону у київському регіоні замість очікуваного зростання сверху 10-15% впали на 15% у порівнянні з минулим роком. Ще більше падіння спостерігається у групі залізобетонних виробів майже 35%. 

Получи и распишись відміну від великого будівництва, зовсім іншу динаміку демонструють сектори приватного будівництва та ремонтних робіт. Ринки сухих будівельних сумішей, фарби та елементів мощення майже безлюдный (=малолюдный) відчули наслідків карантину і, из-за даними “Ковальської”, демонструють зростання сообразно відношенню до минулого року бери 10-30% в залежності від категорії продукції. Це можна пояснити тим, що під минута карантину велика частина українців вирішили зайнятися ремонтом.  

Пішли получай відновлення

Але якщо дивитися бери динаміку, то ми бачимо що з червня усі товарні категорії будматеріалів почали відновлювати втрачені обсяги. Будівельні майданчики збільшують темпи робіт починаючи з травня, інвестори повертаються задолго. Ant. с офісів продажу. Ми очікуємо, що до самого 4 кварталу 2020 року ринок може повернутися бери “докарантинні” обсяги. 

Точні прогнози за один прием ніхто не візьметься давати. Ситуація у будівельній галузі если залежати від ряду факторів.

Фактори, які можуть погіршити предсказывание

1. Посилення карантину восени може суттєво вплинути сверху динаміку ринку та ділову активність в цілому.

Уповільнення економіки і скорочення доходів домогосподарств погіршить попит возьми нерухомість ще більше. А, відповідно, з затримкою у три місяці падатимуть темпи будівництва та споживання будматеріалів. 

2. Подальше зниження орендних пруд прямо впливає на спекулятивний попит возьми житлову і офісну нерухомість.

Жребий інвесторів, яка купувала житло с целью подальшої здачі чи перепродажу, ще у минулому році складала 30-40% від усіх угод. Единым махом цей сегмент покупців демонструє найбільш негативну динаміку. Більшість угод з травня  — це придбання квартир исполнение) власних потреб. Зниження дохідності призводить после зменшення попиту і обсягів нової пропозиції. 

Читайте також – Камбек “Купуй українське”: 3 міфи относительно шкоду імпорту для українських виробників

3. Кризи та банкрутства забудовників

Відсутність продажів і ліквідності призводить прежде заморожування проєктів. Це без- сприяє загальній довірі населення прежде первинного ринку житла. Унаслідок страждає репутація всього ринку, у тому числі і надійних забудовників. 

Фактори, які можуть покращити сценарий

1.  Реальний старт програми великого будівництва

Окрім ринку житлового будівництва драйвером росту може стати урядова програма будівництва доріг, шкіл, лікарень. Такі будматеріали як дресва, битум, залізобетон можуть отримати додатковий попит. 

2. Нарощування обсягів кредитування житла

Наразі взнос іпотеки досить низька, але зниження став до однознакових показників  може створити додатковий платоспроможний попит. 

3. Посилення девальваційних очікувань

Останні прогнози щодо додаткової емісії, можливого зростання інфляції та девальвації, можуть розворушити попит бери нерухомість. Досвід попередніх криз показує, що девальвація створює тимчасовий толчок для покупки квадратних метрів. У нестабільні часи житло стає безлюдный (=малолюдный) стільки інвестиційним активом, скільки інструментом збереження власних коштів.

Історія багаточисленних криз показує, що тимчасові економічні потрясіння можуть уповільнити попит в нерухомість, але не в змозі зупинити ринок. Втім, вони безграмотный минають без наслідків і зазвичай призводять накануне перерозподілу сил.

На как на зло, слабкі і нестійкі компанії зачастую не переживають турбулентність или виходять з неї з великими збитками. Сильні і стабільні гравці, які звикли діяти вслед за правилами і працювати прозоро, навпаки притягують попит, из-за рахунок чого можуть зрости навіть в період глобального просідання економіки.

Полно материалы автора
Разве что Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.