Забезпечена старість: у що інвестувати, щоб отримувати додатковий дохід на пенсії

В сeрeдині вeрeсня 2021 рoку eкс-міністр eкoнoміки Тимoфій Милoвaнoв в eфірі тeлeкaнaлу «Укрaїнa 24» зaявив, щo укрaїнцям нe вaртo oсoбливo рoзрaxoвувaти нa пeнсію від дeржaви. Чинoвник пoрaдив мoлoді вжe зaрaз відклaдaти 3-5% сoбі нa пeнсію. Йoгo слoвa підтвeрдив міністр фінaнсів Сeргій Мaрчeнкo: він ствeрджує, щo нинішнім сoрoкaрічним спoдівaтися нa пeнсію нe дoвoдиться, oскільки нaкoпичeнь в Пeнсійнoму фoнді вжe нa дaний мoмeнт нeдoстaтньo.

Oбгoвoрюється вaріaнт, присутствие якoму пeнсія укрaїнців будe фoрмувaтися кoмбінoвaнo: чaстинa з Пeнсійнoгo фoнду, чaстинa — з oсoбистиx нaкoпичeнь. Щo вигіднішe: тримaти грoші нa дeпoзиті, вклaдaти в oблігaції aбo інвeстувaти у нeруxoмість? Журнaлісти порталу site знайомлять читачів з усіма варіантами.

Відкритий пенсійний объём

Припустимо, за порадою міністра ви вирішили відкладати частину щомісячного доходу, розміщуючи гроші у відкритому пенсійному фонді (ВПФ). Вотан з таких — «ПриватФонд», що належить державному «ПриватБанку». Здійснюючи внески в ВПФ, людина стає його учасником. З виходом в пенсію вона отримує свої накопичення да інвестиційний дохід, який вони принесли.

У липні поточного року середня заробітна воздаяние, за даними Держстату, становила 14 345 грн. Якщо вносити в ОПФ 5% від цієї суми, тобто 171 грн щомісяця, і робити це протягом 20 років, в таком случае середній розмір щомісячної виплати складе 5 908 грн (присутствие очікуваній річній прибутковості 15%). Що можна если купити на цю суму вследствие 20 років і яку її частину «з'їсть» інфляція — можна лише припускати. Крім того, приставки не- варто забувати, що виплати оподатковуються в розмірі 18% интересах одноразової виплати й від 18% впредь до 60% для виплат возьми певний термін. Також утримується військовий збір — 1,5%.

Депонент, ОВДП, акції

Зберігати гроші бери депозиті — один з найпопулярніших інструментів інвестування в нашій країні. Станом нате 21 вересня 2021 року середня тариф по депозитах фізосіб, следовать даними Мінфіну, становила 7,81% в національній валюті та 0,68% в доларах США. Однак реальні ставки дещо відрізняються: наприклад, державний «ПриватБанк» під термінові гривневі депозити дає 6,5%. Тобто поклавши для рахунок 200 тис. грн (а це максимальна торба, яку в разі чого зобов'язується відшкодувати Объём гарантування вкладів), ви отримуєте приблизно 7 683 грн получай рік. Після виплати податків ця сумка складе 6 185 грн. Якщо розділити держи кількість місяців, то вийде приблизно 515 грн щомісяця.

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) — ще Вотан спосіб змусити гроші працювати. Багато хто лякається незнайомої абревіатури, але насправді полно просто: держава бере в борг у інвестора гроші та зобов'язується їх повернути отворотти-поворотти з нарахованими відсотками. Тобто ОВДП — це, согласно суті, державна боргова розписка. Орієнтовна прибутковість по (по грибы) гривневими держоблігаціями складає 9-11% річних у гривні. ОВДП мало-: неграмотный обкладаються податком. Це непоганий інструмент інвестування во (избежание тих, хто розбирається в макроекономіці та цікавиться фінансовими прогнозами. Але на) этом месте слід врахувати, що действие покупки ОВДП досить непроста, а також Мінфін може відстрочити їх погашення. Крім того, мінімальний поріг входу в ОВДП, який можно заробляти на інвестиціях, становить $10 тис., оскільки інвестор сплачує комісії брокеру й банку.

Купівля цінних паперів приватних компаній в Україні можлива, але подібна стажировка не надто поширена. Соответственно-перше, законодавство захищає тільки інвестиції в цінні папери, які заведені в депозитарну систему країни. Тобто якщо ви хочете прикупити акції Apple нежто Tesla, ніхто ваші вкладення никак не захистить. Можна інвестувати в вітчизняні компанії — наприклад, «Укрнафту» разве «Турбоатом». Однак фінансові експерти кажуть, що український ринок акцій — профанація, оскільки самі власники цих компаній розглядають цінні папери без- як спосіб залучення коштів, а як інструмент контролю надо підприємством.

Придбання квартири

З огляду держи все вищесказане, покупка нерухомості залишається найзрозумілішим способом інвестування в нашій країні. І це відображається сверху вартості житла, що постійно дорожчає. (на)столь(ко), в серпні 2018 року середня ціна квадратного метра в новобудовах Києва становила 22 800 грн. У серпні 2021 року цей показник зріс задолго. Ant. с 32 500 грн — а знаменовать, за три роки додав 42,5%.

Розглянемо в конкретному прикладі, наскільки вигідно інвестувати в нерухомість. Наприклад, у вересні нинішнього року найдоступніша однокімнатна помещение в ЖК «Голосіївська впадина» коштує 922 тис. грн. Після здачі комплексу в експлуатацію цей цінник виросте як мінімум в 20%, а ще через кілька років додатково надбавить в ціні, коли колишня Васильківська зона перетвориться в новий розвинений мікрорайон. Якщо грунтуватися нате цифрах, а не припущеннях, виглядає це этак: у вересні 2011 року квадратний метр в Голосіївському районі столиці коштував в середньому 16,5 тис. грн, а у вересні 2021-го — 41,3 тис. грн. Подорожчання становить 150%. Тобто цілком ймовірно, що вслед за 20 років ваша кровля подорожчає в 1,5 рази. Около цьому ви можете здавати її в оренду, зберігаючи нерухомість у власності й щомісяця отримуючи певну суму. Восени 2021 року середня вартість оренди однокімнатної квартири в Голосіївському районі становить 14-17 тис. грн. Близ цьому оренду, на відміну від депозитних став, можна коригувати приблизно один раз на рік, тому ці гроші маловыгодный здатна обнулити інфляція.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.