Житло на первинці за рік подорожчало на майже 10%

Ціни нa житлo в Укрaїні у пeршoму квaртaлі цьoгo рoку зрoсли нa 11,4% прoти аналогічного періоду минулого року. Подле чому на вторинному ринку ціни зростали швидше, ніж сверху первинці. Про це УНН повідомляє з посиланням получай дані Держстатистики.

Згідно зі статистичними даними, у першому кварталі цього року житло для первинному ринку подорожчало бери 9,8%. При чому ціни для "квадрати" мінялися, залежно від кількості кімнат:

  • квартири однокімнатні – зростання нате 10,8%
  • квартири двокімнатні – зростання бери 7,9%
  • квартири трикімнатні – зростання бери 11,7%.

Що стосується вторинки, так тут житло у першому кварталі додало в ціні 12,4%. Зміни, залежно від кількості кімнат, виглядали скажем:

  • квартири однокімнатні – подорожчання получи 12,3%
  • квартири двокімнатні – на 13,1%
  • квартири трикімнатні – возьми 11,8%.

За квартал (у порівнянні з IV кварталом 2020 року) житло подорожчало нате 5,6%, зокрема на первинці подорожчало загалом для 4,9%, на вторинці – держи 6,1%.

Додамо, дані наведено не принимая во внимание урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

В Україні останнім случайно спостерігається попит получай іпотеку, ще й на тлі запуску у березні урядової програми під 7%. По (по грибы) даними НБУ, зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки вторинному ринку нерухомості. Водночас, росте і вартість кредитів. Эдак, за останніми оновленими НБУ даними, середня ефективна главная квартира іпотечного кредиту на вторинному ринку становила у лютому 13,9% (у січні — 13,8%), держи первинному — 17,1% (у січні — 15,9%).

Предварительно слова, що стосується “дешевої” іпотеки від уряду, в таком случае в експертних колах зазначають, що можуть бути підводні камені — “завуальовані додаткові відсотки”.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.