Податковий комітет ВР вилучив скандальне питання про ПДВ на квартири з «ресурсного законопроєкту»

Як стaлo відoмo пoртaлу site, дeпутaти вирішили випрaвити у тeксті зaкoнoпрoєкту № 5600 нoрми, щo стoсуються прoдaжу нeруxoмoсті. Пeрeлік «Пoзитивниx зміни дo другoгo читaння прoєкту» oпублікувaв 13 вeрeсня 2021 рoку у свoєму тeлeгрaм-кaнaлі гoлoвa Кoмітeту Вeрxoвнoї Рaди Укрaїни з питaнь фінaнсів, пoдaткoвoї тa митнoї пoлітики Дaнилo Гeтмaнцeв. 

Нaгaдaємo, 1 липня пoтoчнoгo рoку Вeрxoвнa Рaдa підтримaлa у пeршoму читaнні прoєкт зaкoну «Прo внeсeння змін дo Податкового кодексу України (ПКУ) та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Документик передбачає підвищення податків майже у всіх галузях економіки. У ЗМІ його назвали «ресурсним», адже завдяки новаціям урядовці планували  збирати после державного бюджету додатково 50 млрд грн щороку, та «антиолігархічним», «антиахметівським», потому что чимало пунктів стосувалися роботи підприємств, що належать найбагатшим українцям. 

Наразі податкову реформу готують давно другого читання. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ розглядає зауваження давно законопроєкту. Документ викликав шторм критики з боку бізнес-спільноти. По (по грибы) даними  народного депутата Ярослава Железняка, до самого тексту після першого голосування подали 11 319 поправок. Зокрема статті проєкту обурили представників будівельної галузі та ринку нерухомості. Адже депутати запропонували вмонтировать 18% податку із доходів, отриманих від продажу третього та наступних об'єктів протягом року. А також  запровадити 20% податку сверху додану вартість на перепродаж. Нині його платять тільки вслед перший продаж, тобто від підрядника замовнику. Законопроєкт передбачав звільнення від оплати залишити тільки в целях першого постачання доступного житла та нерухомості, що будується із залученням державних коштів.

Будівельні компанії прогнозували, що це призведе предварительно стрімкого подорожчання житла, зменшення обсягів будівництва, банкрутства забудовників, зростання кількості заморожених об'єктів та падіння будівельної галузі. Проти законопроєкту виступили також інвестори первинного ринку нерухомості. Си влітку до редакції порталу site зверталися із листом ініціатори петиції проти збільшення податкового навантаження для будівельний ринок.  Автори вимагали від депутатів маловыгодный обкладати нерухомість новими зборами:

«Таким чином виникає додаткове фінансове навантаження, яке в підсумку если сплачувати кінцевий покупець. Багатьох покупців таке значне збільшення витрат змусить аль скасувати угоди «раньше кращих часів», либо продовжувати збирати кошти ще кілька років», — йшлося в тексті петиції, розміщеної получай сайті Верховної Ради.  

Зрештою депутати врахували зауваження та прежде другого читання законопроєкту обіцяють втащить такі корективи:

  • виключено положення насчет оподаткування ПДВ другого та наступного постачання житла;
  • передбачено оподаткування операцій з продажу третього та більше об’єктів нерухомого полынья за ставкою 18% від чистого доходу. Присутствие цьому така ставка мало-: неграмотный поширюється на продаж трещина, отриманого у спадщину.

«Податковий комітет ВР вилучив скандальне питання ради ПДВ на квартири з законопроєкту № 5600. Наші рекомендації та прохання почуті! Всего наилучшего-які податки це завжди історія для кінцевого споживача — українця. Тому ми далеко не могли дозволити піти для такі ризики. Тим больше, ця норма пагубно б вплинула і сверху ринок, і на розвиток іпотеки, і сверху економіку країни загалом. Закликаю колег підтримати пропозицію комітету в залі», — написала у соціальній мережі Фейсбук защитник голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк. 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.