«Прописатися» можна буде онлайн — Верховна Рада ухвалила закон у першому читанні

Як стaлo відoмo пoртaлу site, 15 липня 2021 рoку Вeрxoвнa Рaдa Укрaїни підтримaлa у пeршoму читaнні зaкoнoпрoєкт № 5463 прo рeaлізaцію публічниx eлeктрoнниx пoслуг з рeєстрaції тa дeклaрувaння місця прoживaння в Укрaїні. 

Як зaзнaчeнo нa сaйті Міністeрствa цифрoвoї трaнсфoрмaції Укрaїни, змінa місця рeєстрaції — oднa з нaйпoпулярнішиx тa нaйсклaднішиx в oтримaнні дeржпoслуг. Кoжeн трeтій укрaїнeць живe нe зa місцeм рeєстрaції, a більшe мільйoнa — бeз рeєстрaції. Щoб пoвідoмити дeржaву, дe людинa прoживaє нa тeпeрішній чaс, нeoбxіднo відстoяти кількa чeрг тa зібрaти чимaлo пaпeрoвиx дoкумeнтів. Склaдність у зміні місця рeєстрaції — у відсутнoсті взaємoдії з цeнтрaльнoю бaзoю дaниx рeєстрів, які вeлися в різниx фoрмaтax (від журнaлів до самого файлів в Excel) та неважный (=маловажный) були пов’язані між собой. Мінцифри декілька місяців працює по-над втіленням зміни місця реєстрації онлайн. Цього року відомство параллельно із Міністерством внутрішніх справ розробили експериментальний проєкт з електронною реєстрацією місця проживання.

«Українці стали заручниками сплошь парадоксальної ситуації, коли страна вимагає в тебе документ, яким хозяйка ж і володіє. Це дуже ускладнює отримання послуги. Тому ми розробили спеціальний узел на базі Демографічного реєстру, який об'єднає всі дані относительно зареєстроване місце проживання громадян в Україні. Це дать позволение. Ant. запретить отримувати інформацію за декілька секунд. Людям більше далеко не доведеться витрачати тижні свого часу в зміну місця реєстрації», — зазначив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Законопроєкт № 5463 пропонує поселить зміни в кілька кодексів та десятки різних законів. Серед найважливіших пунктів такі:

 • запроваджується новий механізм — «декларування», тобто повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання (перебування) з подальшим внесенням такої інформації впредь до реєстру територіальної громади;
 • передбачається можливість отримання послуг з декларування/реєстрації місця проживання в електронній формі;
 • визначається перелік документів та відомостей, необхідних про декларування/реєстрації місця проживання; 
 • забороняється вимагати ради декларування або реєстрації місця проживання документи, які неважный (=маловажный) передбачені цим законопроєктом;
 • закріплюється вправду власника житла скасувати задеклароване/зареєстроване місце проживання третіх осіб у житлі, що йому належить не принимая во внимание рішення суду тощо.

У пояснювальній записці зазначається, що місце проживання (перебування) декларується у:

 • житлі, яке знаходиться у приватній власності;
 • житлі, призначеному к короткострокового проживання (гуртожитки, військова частина, спеціалізована соціальна установа, стаціонарна соціально-медична установа тощо).

Місце проживання реєструється:

 • у житлі комунальної власності, що підлягає приватизації; 
 • у службовому житлі.

Місце проживання (перебування) отнюдь не може бути задекларованим чи зареєстрованим у:

 • закладах охорони здравствуй’я;
 • слідчих ізоляторах, в'язницях, пунктах тимчасового перебування іноземців тощо;
 • садових і дачних будинках раньше їхнього переведення у житло у встановленому порядку.

У проєкті визначено зв'язок декларування (реєстрації) місця проживання (перебування) із правами в житло. Так декларування отнюдь не є підставою для: 

 • підтвердження компетенция на проживання у житлі (користування);
 • вселення особи у житло ли виселення з нього;
 • підтвердження факту проживання чи непроживання у житлі з метою його приватизації альбо набуття права на спадкування из-за законом на житло, в якому задеклароване місце проживання, аль майно, що знаходиться после адресою задекларованого місця проживання;
 • підтвердження факту оренди чи іншого платного користування житлом;
 • встановлення или припинення будь-яких прав та обов'язків интересах інших осіб, які проживають у житлі.

Послуги будуть платними. Вслед за декларування, реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання потрібно если сплачувати адміністративний збір, певний відсоток від прожиткового мінімуму, встановленого во (избежание працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2021 році — 2270 грн):

 • следовать реєстрацію/декларування місця проживання у разі звернення особи протягом встановленого строку — 2,5%;
 • вслед декларування/реєстрацію місця проживання з порушенням термінів — 5%;
 • вслед за зняття з реєстрації/зміну місця проживання — 2,5%.

По (по грибы) декларування/реєстрацію одночасно зі зняттям із попереднього місця проживання адміністративний збір стягуватиметься лише после одну адміністративну послугу. По (по грибы) декларування місця перебування адміністративний збір никак не сплачуватиметься. Також власник (співвласники) житла матиме ей-ей безкоштовно отримувати інформацію від органу реєстрації для осіб, які задекларували чи зареєстрували своє місце проживання в належному йому житлі, а також насчет виправлення, зміну або скасування помилкових даних декларації.

Також передбачається, що реєстрація далеко не впливатиме на життєві ситуації, зокрема, оформлення пенсії чи отримання медичної допомоги. Реєстри територіальних громад функціонуватимуть виключно в електронній формі та обмінюватимуться інформацією між собой та з державними реєстрами в автоматичному режимі. У Мінцифри кажуть, ухвалений законопроєкт остаточно скасує «набойник про прописку» та паперову довідку оборона місце проживання до ID-картки. Українцям обіцяють, що відтепер мероприятие реєстрації буде швидшою та простішою: 10 хв для заповнення заяви та доба — возьми її опрацювання. 

Наразі у тестовому режимі така функція доступна вслед наявності ID-картки мешканцям Харкова, Вінниці, Луцька, Києва, Рівного, Кривого Рогу, Маріуполя. Потрібно получи и распишись порталі «Дія» обрати статья «Реєстрація місця проживання» та заповнити заяву. Власник оселі, -де мешкає людина, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено поперед реєстру нерухомого майна. Дані относительно нове житло з'быть в реєстрі автоматично, як і зняття з попереднього місця проживання

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.