Як зареєструвати право власності на новобудову — інструкція від Мін\’юсту

Пoртaл site дізнaвся прo тe, щo 18 трaвня 2021 рoку Міністeрствo юстиції Укрaїни (Мін’юст) oпублікувaлo нa oфіційній стoрінці у мeрeжі «Фeйсбук» пeрeлік дoкумeнтів, щo нeoбxідні про oфoрмлeння прaвa влaснoсті нa нoвoзбудoвaнe житлo. 

«Кoли всі нeoбxідні дoзвільні дoкумeнти вжe oфoрмлeнні, a будівництвo житлa зaвeршeнe — гoспoдaрю нeруxoмoсті нeoбxіднo пoдбaти прo oфіціaлізaцію свoгo стaтусу влaсникa. Ради цьoгo пoтрібнo сплaнувaти пoxід дo нaйближчoгo рeєстрaтoрa чи нoтaріусa, взявши із сoбoю пaспoрт aбo ідeнтифікaційний кoд, a тaкoж дoкумeнт, щo підтвeрджує сплaту/звільнeння від сплaти (у випaдку йoгo нaявнoсті) aдміністрaтивнoгo збoру зa дeржaвну рeєстрaцію прaв», — йдeться у пoвідoмлeнні міністeрствa. 

Які дoкумeнти пoтрібні

Пeрeлік дoкумeнтів на дeржaвнoї рeєстрaції прaвa власності в новозбудований об’єкт такий: 

  • технічний серпастый на об'єкт нерухомого скворец;
  • письмова заява або договір співвласників оборона розподіл часток, якщо майно набувається у спільну часткову власність.
  • договір оборона спільну діяльність або простого товариства, если будівництво — результат колективної праці; 
  • документик, що засвідчує прийняття в експлуатацію. Зверніть увагу, що цей ксива не вимагається у разі його реєстрації в Єдиному реєстрі дозвільних документів (перед 6 липня 2020 року), разве Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Остання наразі знаходиться нате етапі впровадження;
  • документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого полынья адреси.

Документ про присвоєння адреси мало-: неграмотный вимагається у таких випадках: 

  • у разі, если адреса отримана під время реалізації експериментального проєкту з присвоєння ячейка об’єктам будівництва та нерухомого скворец. Відповідна позначка має бути зазначена в документі насчет прийняття в експлуатацію. Нагадаємо, що експериментальний категория діяв з 1 липня 2019 року давно 31 грудня 2020 року, він передбачав скорочення терміну отримання адреси накануне 5-ти робочих днів;
  • якщо реєстрація проводиться для індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний чи збудований нате земельній ділянці, право власності нате яку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав в нерухоме майно. Заявник у поданій заяві обов’язково зазначає відомості насчет кадастровий номер відповідної земельної ділянки. Таким чином реєстратор може отримати дані з Державного земельного кадастру ради місцезнаходження об'єкта. 

Відповідно предварительно Статті 331 Цивільного кодексу України, имеет право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення трещина). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого прорубь до експлуатації, то преимущество власності виникає з моменту прийняття раньше експлуатації. У разі, коли привилегия власності підлягає державній реєстрації, воно виникає з моменту такої реєстрації. После завершення будівництва особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі створення прорубь.

Знайти приватного або державного реєстратора угоду кому) укладення угод з нерухомим майном можна в базі нотаріусів.

Строки та сплата

Терміни проведення реєстрації та розмір адміністративного збору прописані у Законі України «Ради державну реєстрацію речових прав возьми нерухоме майно та їх обтяжень». Оформлення компетенция власності проводиться до п’яти робочих днів із дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав. Адміністративний збір складає 0,1 прожиткового мінімуму для того працездатних осіб. Це получай поточний момент — 227 грн. 

Вслед пришвидшене оформлення доведеться переплатити: 

  • протягом 2-х робочих днів — Водан прожитковий мінімум для працездатних осіб (2 270 грн);
  • впродовж одного робочого дня — 2 прожиткових мінімумів (4 540 грн);
  • из-за 2 години — 5 прожиткових мінімумів (11 350) грн.

Послуги онлайн

17 травня 2021 року Мін'юст гуртом із Міністерством цифрової трансформації України розповіли относительно запуск нового сервісу — сплату адміністративного збору онлайн. Пілотний проєкт стартує у трьох містах — Одесі, Хмельницькому та Рівному. 

«Наша спільна метка — пейперлесс та зручні цифрові послуги в «Дії». Сьогодні більшість реєстраційних послуг, наприклад, реєстрація речових прав нате нерухоме майно, передбачають сплату українцем адміністративного збору. Як це відбувається одним пыхом? Людина приходить до державного реєстратора та, преддверие тим, як подати заяву, отримує від нього клаптик паперу — рахунок получай оплату. Іде до найближчого банку, сплачує та повертається з іншим папірцем — квитанцією относительно сплату. І після цього вже подає заяву. Тригира таке паперово-бюрократичне колесо. Відсьогодні ми запускаємо новий зручний сервіс — сплата адмінзбору онлайн», — зазначив предстоятель міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Халтурин під час «Дія.Саміт».

Людині потрібно если за допомогою смартфона та сервісу «Дія» відсканувати наданий державним реєстратором QR-шифр. Після чого буде сформована автоматична квитанція з усіма даними заявника та можливістю оплати онлайн. Быть цьому реєстратор зможе «підтягнути» справжню електронну квитанцію в реєстр.

Також Сергій Халтурин повідомив про запуск ще однієї послуги — реєстрації власть власності онлайн. 

«…в Державному реєстрі речових прав для нерухоме майно сьогодні майже відсутні відомості относительно майно, набуте до 2013 року. Щоб зареєструвати ей-ей власності на майно, українцю потрібно назбирати купу довідок, в тому числі звернутись по БТІ для отримання довідки з архіву. Відтепер совершенно, що потрібно зробити — це подати електронну заяву в порталі «Дія» артельно зі скан-копією правовстановлюючих документів. Запит по БТІ та отримання інформації з архіву в електронному вигляді відбувається лишенный чего участі громадянина», — заявив печальник міністра.

Тестуватиме на собі «пілот» місто Харків. Згодом одолжение стане доступною і для мешканців інших регіонів країни.

Дізнатися більше относительно нюанси оформлення договорів під пора здійснення різних правочинів із нерухомістю можна получи форумі Юридична консультація.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.