Податкова амністія від Зеленського: кому, що і навіщо потрібно буде декларувати

З пeршoгo вeрeсня 2021 рoку укрaїнці змoжуть сaмoстійнo випрaвити дoпущeні у минулoму пoмилки тa пoрушeння пoдaткoвoгo зaкoнoдaвствa, дoбрoвільнo зaдeклaрувaвши aктиви. Після цьoгo мoжнa будe вільнo рoзпoряджaтися мaйнoм, уникнувши відпoвідaльнoсті. Пoртaл site вирішив рoзібрaтися у нюaнсax oбіцянoї пoсaдoвцям пoдaткoвoї aмністії.

Нeoбxідність лeгaлізaції «чoрниx» дoxoдів, зaкoнoтвoрці пoяснюють кількoмa чинникaми. У пeршу чeргу зaпрoвaджeнням в Укрaїні міжнaрoднoгo прoєкту з прoтидії рoзмивaнню бaзи oпoдaткувaння тa вивeдeнню прибутку з-під oпoдaткувaння (BEPS), a тaкoж систeми aвтoмaтичнoгo oбміну пoдaткoвoю інфoрмaцією із СШA (FATCA). Щe oднa мeтa — дeтінізaція eкoнoміки. Зa рoзрaxункaми Міністeрствa рoзвитку eкoнoміки, тoргівлі тa сільськoгo гoспoдaрствa Укрaїни у 2019 рoці рівeнь тіньoвoї eкoнoміки склaв 29% від oбсягу офіційного ВВП, у І кварталі 2020 року — 31%. Следовать даними Державної податкової служби України, втрати держави від застосування схем з ухилення (мінімізації) сплати податків становлять близько $7,7 млрд возьми рік. Зокрема зарплата в «конвертах» — $4,3 млрд, діяльність «скруток» і конвертаційних центрів — $1,5 млрд, офшори — $0,8 млрд, підакцизні товари — $1 млрд, збитки державних підприємств — $0,1 млрд.

Що таке податкова амністія 

Проєкт з добровільної легалізації прихованих статків складається з «амністійного пакету» — документів, які у лютому поточного року подав сверху розгляд українського парламенту Руководитель України Володимир Зеленський. 3 червня 2021 року Верховна Радка України ухвалили законопроєкт 5155, що доповнює транс щодо амністії у частині валютного регулювання. 15 червня прийнято вслед за основу проєкт 5154, яким передбачається, що сплачений під часок амністії збір належить поперед загального фонду держбюджету. Того ж дня депутати підтримали у другому читанні ще двойка проєкти. Перший за номером 5156 щодо змін перед Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів. Другий — основний документация — 5153 «Относительно внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору впредь до бюджету». 

Тим, хто раніше ухилявся від сплати податків, эмблема дає шанс з 1 вересня 2021 року вплоть до 1 вересня 2022 року відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши покарання. Така срок пов’язана з початком роботи Контора економічної безпеки. За вказане майно доведеться сплатити збори. 

«Насчет що амністія? Амністія — це никак не про ревізію ваших статків, приставки не- про ревізію власності, неважный (=маловажный) про те, аби щось у когось забрати. Амністія — це можливість. Можливість во (избежание людини отримати документ для те, що якась куль грошей чи активи в іншій формі є целиком и полностью легальними для того, аби в майбутньому використовувати ці кошти про банківських операцій, для розрахунків, к придбання тих чи інших речей кроме будь-яких обмежень», — зазначив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у відеозверненні сверху своєму каналі на YouTube.

Хто підпадає під амністію 

Подавати «нульову» декларацію можуть фізичні особи-резиденти України, у тому числі самозайняті, та нерезиденти, які були резидентами держи момент придбання декларованих активів.

Від разового декларування звільняються наступні категорії:

  • малолітні, неповнолітні, недієздатні человеки і особи із обмеженою дієздатністю;
  • особи, щодо яких застосовані спеціальні економічні та інші санкції;
  • персони, які з 1 січня 2005 року подавали чи повинні подавати декларації відповідно накануне антикорупційних законів.

Особи, які могли подати документи, але отнюдь не зробили цього, вважаються такими, які фактично заявили ради відсутність у них активів, котрі підлягають декларуванню. 

Що потрібно декларувати 

Декларувати можна активи, розміщені получи території України або ради її межами, з яких невыгодный сплатили необхідні збори протягом бывай-якого з податкових періодів поперед 1 січня 2021 року, а саме:

  • валютні цінності;
  • нерухоме майно;
  • рухоме майно (транспорт, предмети мистецтва, антикваріат, дорогоцінні метали та каміння, ювелірні вироби тощо);
  • частки (паї), інші корпоративні та майнові полномочия на об'єкти інтелектуальної власності;
  • цінні папери;
  • полномочия на отримання дивідендів, відсотків чи іншої майнової вигоди; 
  • інші активи фізичних осіб (банківські метали, пам’ятні банкноти та монети, електронні гроші і до сей поры, що приносить або може приносити дохід).

Зверніть увагу, що с целью готівки прописується порядок внесення получи спеціально відкриті банківські рахунки, після чого ці гроші можна декларувати. 

Деяке майно можна мало-: неграмотный декларувати, і воно буде вважатися легальним, а саме:

  • активи, сумарна вартість яких безвыгодный перевищує 400 тис. грн;
  • сакля (квартири) загальною площею поперед 120 кв. м;
  • житловий будинок (будинки) загальною площею раньше 240 кв. м;
  • об'єкти нежитлової нерухомості загальною площею после 60 кв. м;
  • безкоштовно приватизовані земельні наділи;
  • Вотан особистий транспортний засіб вартістю до самого 400 тис. грн (крім яхт, вертольотів, літаків, катерів).

Якщо после жодним пунктом немає перевищення, в таком случае декларувати нічого не потрібно. 

Далеко не може бути об'єктом декларування таке:

  • активи, отримані внаслідок правопорушення. Виняток — ухилення від сплати податків, пенсійного страхування і деяких інших економічного характеру;
  • статки осіб, стосовно яких розпочато досудове розслідування нежто судове провадження, якщо злочин пов'язаний із порушенням вимог податкового, митного, валютного законодавства; 
  • активи, що знаходяться для рахунках фінансових установ разве розташовані на території держави-агресора, чи мають джерело походження з такої країни.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.